| IrinaAndreea a întrebat:

Am cumparat o ciocolata Milka in termen de valabilitate, iar cand am desfacut-o am observat niste pete albicioase pe ea. Am luat un patratel si e ok la gust, dar banuiesc ca n-ar trebui sa o mananc asa, nu? straight face Si daca stie cineva care e cauza pentru care se intampla asta, ar fi super. Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Cand ciocolata se topeste in ambalj si se reintareste, prinde o nuanta albicioasa, dar nu are nimic.

4 răspunsuri:
| IrinaAndreea explică:

@Tipul_Verde: De fapt, e alba simpla...sau mai bine zis, alba cu "pete" tot albe. laughing

@anamaria91: Versiunea cu topitul o stiam si eu, dar nu eram prea sigura. Multumesc oricum pentru confirmare. happy

| TipulVerde a răspuns:

Poate era cu iaurt, nu stiu. happy Oricum termenul de garantie nu e o garantie sigura. Ceva poate sa fie bun de mancat si dupa luni bune de la termen. Sau poate fi stricat inainte sa-i expire termenul. Oricum daca ai mancat ceva sub termenul de garantie si nu a fost bun (adica, ma rog, sigur, sau normal) asta iti ofera o justificare sa ceri despagubiri. Incearca sa nu mananci carne expirata, in rest. nu mi-e frica de nimic. big grin Am un stomac puternic.

| Necunoscută a răspuns:

@anamaria91, ai dreptate. S-a topit de la căldura care a fost, şi s-a întărit după în ambalaj. De aceea are pete albicioase.tongue

| DaNNNiii a răspuns:

Buna... Eu cred ca pentru 4 lei nu merita sa ajungi la spital