| AdrianVoicu a întrebat:

Am două sticle de ulei de măsline extra virgin, branduri diferite, le-am pus la frigider și una s-a solidificat și alta a rămas la fel.
Care e mai buna?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ca majoritatea uleiurilor ajung sa se solidifice la un anumit timp, iar asta difera de la brand la brand si de la compozitie la compozitie, nu prea putem spune care este mai de calitate. Chestia cum ca se tine la frigider pentru a fi testat, nu este chiar pe deplin adevarata.

Mai buna, in momentul de fața, este cea care nu s-a facut mai solida. Mai buna, inainte sa le bagi la frigider... erau ambele probabil.

Dar daca ar fi sa alegi, da... alege pe cea care nu se face solida asa de repede. Doar asa.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Cel care nu s-a solidificat are mai multa apa in el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a solificat.
Am cumparat o sticla si am tinut-o toata iarna in beci iar cu timpul s-a intarit.
L-am aruncat caci prinsese mucegai.

Eu iti recomand sa folosesti uleiul care a ramas in stare lichida.