| achilleskingg a întrebat:

Am facut un program pentru o dieta foarte buna, doar din proteine primele 15 zile, apoi incep sa introduc si fructe si legume, si apoi dupa o luna incep sa introduc usor usor si grasimile in dieta ...adika paine si alte din astea, dar pe fiecare luna cate 5 zile din luna sa mananc doar mancare cu proteine,uitati cum am gandit eu, sa ziceti daca e bine, dau funda

Primele 15 zile

1 branza + lapte + cascaval + carne
2 branza + lapte + cascaval + ou
3 lapte + cascaval + ou
4 carne + branza + usturoi
5 Peste + lapte + ou
6 Prod din ovaz + cascaval + branza
7 lapte + ou + carne
8 Cascaval + peste + ovaz
9 masline _ cascaval+lapte
stafide, au 43 grame proteine

eu nu mananc foarte mult. astea sunt primele zile,nu vor fi chiar asa,dar voi consuma doar alimente din ceea ce scrie mai sus, fac si sala si alerg multicel, cam cate 2 km de 4 ori pe saptaman, si mananc de 4 ori pe zi cate putin... de maine o voi incepe,eu zic ca este perfecta, cu sport si doar cu proteine la inceput pot da jos lejer, vreau cam 8 kg ca am 73 si 1.73 inaltime, apoi dupa o luna usor incep sa mananc mai detoate, in cantitati mici de cat mai multe ori pe zi, pana in ora 16...
le combin intre ele, cu sala poti face masa musculara mai repede decat sa iei prostiile lor, ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| andrw1929 a răspuns:

Da,ai putea uite o dieta mai buna : Dieta Dukan

2 răspunsuri:
| achilleskingg explică:

Cel mai bun raspuns are funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrw1929):

Stii ca Dukan e periculoasa pentru sanatate, nu? Au dat si la TV asta + ca e oarecum LOGIC ( daca nu esti redus mintal ) ca perioada aia de inceput cand mananci doar proteine mareste aciditatea in sange si forteaza ficatul si rinichii ca dracul.