Întrebare recomandată | George189 a întrebat:

Am luat azi de la Real fructe de mare in ulei. Cum se mananca? direct asa cum sunt sau necesita preparare?

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Sunt deja un aperitiv care a suferit un proces termic, eventual le scurgi de ulei si atat.In schimb le poti combina cu salate, fructe proaspete, paine prajira, voulavent sau ce altceva iti trece prin cap, insa nu au nevoie de o gatire in prealabil.Imi inchipui ca sunt bucatele de caracatita, sepie, calamari si scoici.

| George189 explică (pentru Zazu):

Caracatita, calamar, surimi, scoici si creveti mai exact. pe eticheta scrie ca sunt fierte deja. le-am scurs de ulei si am mancat asa direct. am vrut sa vad ce gust au simple, necombinate cu altceva. e prima data cand mananc fructe de mare happy

| Zazu a răspuns (pentru George189):

Data viitoare sa le picuri si ceva zeama de lamaie.Nu-i asa ca sunt bune?

| George189 explică (pentru Zazu):

Sunt foarte bune. o sa incerc si cu lamaie data viitoare.

6 răspunsuri:
| luisanamy a răspuns:

Sunt foarte bune asa, eu le combin cu salata.

| cristina409 a răspuns:

Preparate,dar ar trebui sa ti le prepare un specialist daca nu te pricepi... o seara frumoasawinking