| anonim_4396 a întrebat:

Am luat ieri din real un cuptor cu microunde Alaska. Am bagat o punga de floricele pentru cuptor cu microunde si le-am pus la 3 minute la 800 Watii si nu se fac nu se umfla deloc punga. Am cumparat 2 tipuri de floricele. Si de la Star si de la Chio. De incalzit merge e ok. Sunt si cuptoare care nu fac floricele?

5 răspunsuri:
| 3xfemeie a răspuns:

Incearca sa pui un timp mai mare.

| Yoyo2013 a răspuns (pentru 3xfemeie):

Am pus, dar se ard boabele si nu se fac. Am rezolvat ....era tensiunea slaba 180v

| Nadya21 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Cand le scoti din ambalaj si ramane doar chestia cartonata care o bagi in cuptor sa desfaci cu mana nu cu foarfeca pentru ca e posibil sa le tai foarte putin din acel carton si de aia nu se umfla. Incearca sa le desfaci cu mana.

| Yoyo2013 a răspuns (pentru Nadya21):

Nu am taiat cartonul, dar nu se fac deloc.Se incalzeste putin cartonul si atat. Am luat 4 pungi de floricele de marca diferita.

| Nadya21 a răspuns (pentru Yoyo2013):

Daca le-ai luat de la acelasi magazin e posibil sa fie sparte... nu stiu. Poti citi regulamentul cuptorului sigur iti va spune daca e compatibil pentru floricelewinking Funda? big grin