| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face popcorn la microunde? Am un cuptor cu microunde Alaska.

FUNDA!

8 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Pai din cate stiu eu nu poti face popcorn la micounde decat cu pungute anume care se gasesc la magazin. Au graunte in ele si pui la micounde 4-5 minute( depinde de temperatura) si ii lasi sa pocneasca insa fara a le cumpara cu poti pune graunte libere in cuptorul cu microunde.

| anonim_4396 explică (pentru Konata):

Am punga cumparata! Nu stiu cum sa le fac, explicati explicit!

| Konata a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai pe spatele pungii explicatii. Daca nici nu stii sa dai cuptorul la 3 minute. inseamna ca ai nevoie de ajutorul unui adult.

| alexa007 a răspuns:

Desfaci ambalajul si pui punga aceea in cuptorul cu microunde, pentru inceput te-as sfatui sa o dai la 3 minute, dupa aceea desfaci punga si pui floricelele intr-un castron ceva, daca unele floricele nu s-au facut si au ramas graunte poti sa le pui in punga si sa le pui inapoi in microunde dar la maxim 1 minut, bafta

| anonim_4396 explică (pentru alexa007):

Cum o dau la 3 minute?!

| alexa007 a răspuns:

Pai este un buton acolo care iti arata timpul

| anonim_4396 explică (pentru alexa007):

O.O?

| tr3ig a răspuns:

Popcornu la cuptor se face ori daca ai pungute delea de hartie cu boabele de porumb in ele pe care lee bagi la 5 minute parca(trebuie sa scrie pe ambalaj) ori daca ai boabe separate cumparate vrac le pui intr-un vas de iena cu capac tot de iena la 5 mintue cred, nu am facut seaparat decat dlea la pungutzawinking spor la popcorn, si daca ai un film bun ma alatur si euwinking