| alinchivu a întrebat:

Am nevoie de un pic de ajutor! imi trebuie un fel de carton creponat sau ceva asemanator pentru cutie de carton de pizza pentru ca pizza sa nu se mai lipeasca de fundul de carton al cutiei! daca stie cineva de astfel de obiect si de unde se cumpara as fi f. recunoscator!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi folosi hârtie pentru copt, se găseşte la supermarket, costă cam 5-10 lei cutia/rola de 10 m ( sau 20 m, depinde de marcă şi de magazin ).

Se poate folosi şi hârtie de calc, dar este mai scumpă ( o găseşti la librării ).

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

Pizaa,preparata corect nu are voie sa se lipeasca de fundul cutiei de carton.Aluatul trebuie bine copt si atunci nu se va lipi, astfel nu mai este nevoie de nici un ''artificiu'' pentru cutie.Succes