| salajeanul a întrebat:

Am o dependenta de mancare fast-food si de pizza si foarte rar mananc pentru ca la mine in oras nu sunt fast-fooduli dar pizzeri sunt si nu stiu cum sa nu mai fiu dependent

Răspuns Câştigător
| andrei57 a răspuns:

Pai mananca bine acasa dimineata, (pentru mine asta este cea mai importanta masa). Incearca sa le ocolesti daca ai drum pe langa fast-fooduri (se folosesc niste condimente care in combinatie cu carnea fripta emana niste misrosuri foarte greu de rezistat). Daca poti incearca sa iti iei bani ficsi la tine (pentru un bilet, o cartela de metrou si eventual o sticla de apa in caz de nevoie), cand o sa te uiti in portofel si ai sa vezi ca nu ai bani decat de necesitati o sa mergi mai departe.Si incearca sa iti faci tu niste sandvisuri acasa daca esti plecat si nu prea dai pe acasa decat noaptea...ca si in cazul meu... Mult succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi pe youtube, cam ce scarbosenii fac cei care pregatesc astfel de produse, ce pun in ele, si-ti garantez ca nu mai pui gura decat pe ce iti pregateste mama ta, sau tu personal.sau daca ai sti ce fel de oua se folosesc la creme, maioneze sau prajituri, aceeasi treaba.no sa mai mananci in veci decat cozonac cu nuca, facut de bunica la tara in cuptorul de lut.

| Updew a răspuns:

Cati ani ai? happy De obicei varsta este un factor important in alimentatie. De pe la vreo 16 pana la 25 de ani...beam coca cola cu kilogramul, zilnic, si mancam cartofi prajiti pana si la 2 noaptea! laughing 90 % dintre adolescenti trec prin astfel de nebuloase alimentare. Stai linistit...cred ca se va rezolva de la sine, intr o buna zi. pur si simplu nu vei mai vrea.