| John232 a întrebat:

Am o geacă de fâș galbena, care se murdărește foarte repede...si as vrea sa o spal...dar nu stiu cum ca sa o fac ca sa nu stric geaca...ori la masina, ori la mana... daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscător big grin Va multumesc

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Cauta eticheta de pe interiorul gecii si vezi ce scrie pe ea. Acolo ai indicatii despre cum se curata: daca se poate spala la masina sau chimic, temperatura recomandata etc. Daca nu gasesti acea eticheta poti sa intorci haina pe dos si sa o pui la spalat la programul pentru tesaturi delicate. Asa nu o sa se distruga...

| Sellak a răspuns:

Cel mai bine e sa o duci la curatatorie. Eu cu gecile asa fac. In masina nu se spala bine pentru ca sunt mari si n-au destul loc in cuva sa se spele bine, iar de mana nu cred ca sta nimeni sa frece la ea, plus ca e posibil sa nu se duca. Cel mai bine o duci la curatatorie, iti ia vrei 20 de lei maxim pentru o geaca si aia e. Ti-o curata foarte bine acolo si in 2 zile o ai inapoi. poate si mai repede.