| Kornuletz540 a întrebat:

Am o geacă la care i s-a stricat cheița de la fiermoar, unde trebuie să mă duc să o repare, la croitorie sau altundeva?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca esti din Bucuresti poti merge la Bucur Obor gasesti pe cei care repara fermuare in fața magazinullui la intrarea principala.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Kornulet mamă, gecuța ta dacă ar vorbi ar zice "ia-ți alta" dar neștiind, așa se exprimă ea ( i s-a stricat cheița)

| dullcat a răspuns:

Cum s-a stricat mai exact? A iesit de tot cheita? Uite aici - https://www.youtube.com/results?search_query=fix+zipper+with+fork video care arata cum sa repari foarte usor acasa, cu o furculita. Cred ca merita incercat. Daca nu reusesti, poti merge la cineva care repara fermoare, asa cum au sugerat ceilalti.

| Celcestietot a răspuns:

Da, incearca acolo.

| gabicoo a răspuns:

Fermoar!

| ReddY25 a răspuns:

Da,merita sa verifici

| blackann a răspuns:

Ai zis ca stai la piata sudului, exista langa metrou cineva care repara sau in piata la cultural.

| 120bulevard a răspuns:

Da, la croitorie, ti-o face imediat

| Lambruzau a răspuns:

Salut, trebuie sa cumperi alt fermoar si sa mergi la croitor.
Cheitele reparate( daca se mai pot repara) nu o sa te tina mult! Fermoarele nu sunt scumpe si nici la un atelier de croitorie nu o sa ti ia prea mult.