| Pavel_Marian_1981 a întrebat:

Am o masina de spalat arctic c800a trage apa si nu anvarte cuva,precizez ca evacuarea este normala,si cureaua este buna si motorul este ok, ce ar avea rog raspuns urgent!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate e setata pe programul de scurgere...

| K0sti a răspuns:

Anvarte?

| danutzu96 a răspuns:

Sunt posibile mai multe defecte.
Motorul defect (aici incluzand rulmenti blocati, carbuni tociti, bobinaj intrerupt... etc)
Modulul de electronic de comanda. De multe ori este scump si nu mai merita reparatia.
Una din mufe sau fire sa fie rupte/iesite.
etc

| Neagu_Ionut_1996 a răspuns:

Exista o mica scurgere, de obicei se afla in partea inferioara a masinii de spalat si este acoperita cu tabla, se observa ca este separata de restul corpului, exista posibilitatea ca aia sa fie infundata si de aia sa nu invarta cuva, iti sugerez sa verifici