| KillaNoFilla a întrebat:

Bate cuva de la masina de spalat in pereti exteriori la stoarcere cand este plina(moderat plina).
Nu face zgomot si nu are joc, cureaua pare a fi fixata bine si arcurile par a fi bune.
Care ar fi cauza. Ofer funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi largit locasul rulmentului pe care este fixata cuva. Trebuie mers la un atelier.

| lpavel a răspuns:

E masina de spalat automata sau una normala care are cuva de stoarcere separat?

| KillaNoFilla explică:

Scuze ca nu am fost explicit, bate cuva cu tot cu carcasa de plastic dur cu tot cu greutatea de beton in pereti exterior a masinei(3 secunde) apoi se opreste automat.

Masina este automata cu usa laterala.

Cuva nu are joc inauntru si merge usor fara zgomot.