| Stancu_Lidiaa_1998 a întrebat:

Bună ziua, masina noua de spalat nu mai invarte cuva, precizez ca sunt toate piesele noi. Stie careva?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate fi ceva simplu, poate fi ceva grav. Dar nu ai de unde stii pana ce nu desfaci masina. Dar, fiind noua, nu ai dreptul sa o desfaci, daca totusi o faci, pierzi garantia. Cel mai bine e sa apelezi la service-ul indicat pe certificatul de garantie, sa vina cineva de la ei sa o vada. Nu te costa nimic, si ei vor trebui sa repare problema, fie ca e ceva simplu, fie ca e ceva grav.

Bula
| Bula a răspuns:

Inainte de folosire trebuie scoase blocajele cuvei!
Daca nu le scoti, atunci poate ramane blocat sau merge fortat si se strica repede.
Daca blocajele sunt scoase si tot nu merge, apeleaza la service-ul reprezentantei producatorului, in timpul garantiei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce sa stim? Suna la cei de la service de pe garantie. Conform legii vor veni acasa sa o ridice sau ti-o repara pe loc.

| Ara997 a răspuns:

Dar a invartit? sau ai cumparat-o si nu i-ai deblocat cuva?
vezi daca ai toate conditiile indeplinite. o fidesteapta cu senzor, poate nu inchizi bine hubloul, poate nu ai presiune apa, poate ai selectat un program neadecvat, poate ai incarcat-o excesiv... poate i-a crapat siguranta si sta muta nu clipeste niciun bec. sunt o gramade de "poate "

| editalent a răspuns:

Cumpara o moara