| Motanu1487194714981 a întrebat:

Am o masina de spalat si s-a stricat butonul de pornire, exista o metoda sa pornesc spalarea fara acel buton?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Scoti butonul si atingi firele direct, asta daca trebuie neaparat sa speli si nu ai buton. Apoi faci rost de buton si pui la loc.
Scoti din priza masina, scoti butonul afara, desfaci firele, apoi le conectezi si le pui un wirenut daca stii cei ala,sau dupa caz doara le atingi si apoi le separi cand masina porneste, depinde ce buton este, daca e doara semnal de la buton, asa iti faci treaba.

Dar nu te baga daca nu te pricepi sa legi sa dezlegi fire, du-te cumpara un buton si e mai sigur pentru tine.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Nu. Dar chemi mesterul.