| anonim_4396 a întrebat:

Am o tabletă Samsung mai veche. Am folosit-o ocazional, dar tot timpul fără husă. Cred că în mod intenționat pe spate e făcută să fie puțin lipicioasă ca să nu o scapi ușor din mână. Problema e că s-a murdărit și arată super urât. Deci în loc să mai fie albă, pe spate e maro și are lipite tot felul de scame mici și praf. Aspectul ăsta, plus faptul că pare și mai lipicioasă o face respingătoare. Ați pățit ceva similar? Se mai poate curăța? Cum?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O cureti ori cu spirt, ori cu detergent de curațat geamuri Clin, pui putin spirt pe o cîrpă moale si cureti, sau clin tot asa putin pe cîrpă, sa nu pui mult ca o sa curga lichid in tableta, si o strici.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau cu Fairy detergent de vase.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă.

| MagicOneT a răspuns:

Ai ales raspunsul, dar ca idee, pe spate, mai mult ca sigur, nu e facuta in mod intentionat "lipicioasa", iti pot garanta asta. Probabil, lipiciul are alta provenienta. happy

| sierra1 a răspuns:

"în mod intenționat pe spate e făcută să fie puțin lipicioasă"

nope - plasticul e "copt" și degradat, de aia face așa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MagicOneT):

Am rezolvat cumva... Aici poze și detalii: https://ghitab.blogspot.com/......msung.html

Dar, da, cred că de fapt s-a deteriorat materialul folosit ca textură acolo pe spate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am rezolvat cumva... Aici poze și detalii: https://ghitab.blogspot.com/......msung.html

Da, cred că de fapt s-a deteriorat materialul folosit ca textură acolo pe spate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ai dreptate, era deteriorat materialul folosit să dea textura aia din spate.

Am rezolvat cumva... Aici poze și detalii: https://ghitab.blogspot.com/......msung.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu plăcere. A ajutat parțial treaba cu spirtul. Aici tot: https://ghitab.blogspot.com/......msung.html

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu pe tableta nu ai husă? Tableta era murdară?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sau husa era murdară?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, exact. Specificasem în întrebare că nu am folosit husă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

A, acum am recitit intrebarea, multumesc.