| simina a întrebat:

Am pus muraturi si varza dar si prea multa sare in zeama, mai pot acum dupa 2 saptamani sa adaug apa ca sa nu mai fie asa de sarata zeama sau le stric?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Lasa moarea asa. Inainte sa mananci muraturile, scoti inainte cu 2 ore din butoi cantitatea dorita si pui legumele respective in apa rece. Se vor desara garantat.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hei, dar cata sare ai pus la litru de apa? soate zeama din varza 3-4 litri si pune apa curata si o vanturi imediat.

| adikiller1 a răspuns:

Poate daca pui putin zahar se mai indulceste un pic