| vLaDaNu a întrebat:

Daca nu am zeama de varza suficienta, ce pot sa mai adaug pentru a fierbe sunca

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Păi NU prea ai ce să mai adaugi ( ceva care să aibă acelaşi gust/arome )...

Se poate completa cu apă ( sau cu saramură, dacă moarea/zeama de varză NU este prea sărată ), eventual mai poţi adăuga vin ( 1-2 litri ).

Totuşi, dacă ai nevoie de o cantitate mare de lichid, atunci vezi dacă nu poţi obţine nişte moare de la vecini ( sau să cumperi din piaţă ).

Toate cele bune.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Apa si sare.Dar nu in cantitate mare.