| BlackChocolate302 a întrebat:

Are cineva idee de cum se mananca crevetii?

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cu mana ca taranu'.

| sweetheart16 a răspuns:

Da. Ca creveții.

| MaliRaisa a răspuns:

Daca vi se servesc creveti de dimensiuni mari intr-un pahar cu picior, se infige furculita in ei si se musca cate o inghititura, dupa ce inmuiati crevetele in sos.
Este prea greu sa ii taiati cu cutitul in pahar. Daca, in schimb, vi se servesc creveti mari pe farfurie, ii puteti manca taindu-i cu cutitul si folosind furculita.

| anca88 a răspuns:

Cu paste, cruzi cu lamaie ulei sare si piper, fierti cu salsa:maioneza ketchup si cognac