| deese a întrebat:

Am si eu o intrebare: laptele praf e de post?big grin

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Normal ca nu. Laptele praf este obtinut din laptele normal prin procedeul de uscare prin pulverizare. Are aceleasi proprietati nutritive si compozitionale ca laptele din care a provenit. La fel si cu ouale praf sau smantana praf care e specificata la ingredientele unor produse de post. Mare greseala. Cititi cu atentie ingredientele pentru ca de dragul de a comercializa unii producatori nu tin cont si de acest aspect.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In nici un caz.Laptele de soia este de post.

| ATHOS a răspuns:

Nu este de post.

| marrinnaa a răspuns:

Din pacate nu.este rezultat prin dezhidratarea laptelui integral adica este tot lapte dar fara apa.mai rabda si tu ca mai e un pic:*

| Funditsa a răspuns:

OFof big grin Niet.este rezultat prin dezhidratarea laptelui integral. Adica e ca laptele fara apa. LAPTE PRAF laughing

| RoxX_1956 a răspuns:

Desigur c nu.Contine proteina din lapte-lactoza
happy

| deese explică:

Mersi pentru raspunsuri:*. asa ma gandeam si eu.ca nu e de post, dar o prietena imi tot zicea ca este si m-am gandit sa va intreb si pe voi.winking