| anonim_4396 a întrebat:

Am trimis mai demult o intrebare in care rugam sa mi se trimita retetele unor prajituri si alte dulciuri de cofetarie si nu am primit pana acum nici un raspuns multumitor.Prajiturile si dulciurile ale caror retete le-am cerut sunt urmatoarele; cornete cu crema de ciocolata, napolitane spiralate cu crema, prajitura bezea cu gem de capsuni, boema, buturuga cu fasii deasupra[nu sub forma de copac taiat], prajitura Mariana-identica la forma cu boema, prajitura oltencuta cu fasii maro deasupra, rulada Diplomat, rulouri cu frisca, savarina, tort cu alune cu rozeta de frisca deasupra, tort krantz, tort rusesc cu rozeta de frisca deasupra si tortulete-sub forma de patrate.Mentionez ca marea majoritate a acestor prajituri si dulciuri de cofetarie nu le gasesc pe google sau daca le gasesc nu au formatul pe care-l stiu eu de cand le cumparam de la cofetarii, din aceasta cauza le caut pe internet la TPU.In speranta ca mi se va raspunde cat mai urgent posibil va multumesc anticipat si va doresc Sarbatori Fericite si un An Nou Fericit.

1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Dar ce faci iti deschizi laborator de cofetarie.>? ca nu cred ca faci atitea de sarbatori nu /? si apoi gasesti pe GUSTOS.tot ce doresti