| Animeforlifee9921 a întrebat:

Am un tutu de balet de la Decathlon pe care l-am purtat la cursuri,iar acum m-am gandit ca ar trebui sa ma apuc iar,avand in vedere ca sport in general nu prea fac. Pe site scria ca "il poti umfla" cu amidon ca sa aiba volum, dar nu stiu cum se umfla o fusta de genul. Sfaturi?

4 răspunsuri:
| Dandiiiiiiii a răspuns:

Ehei, nu ai apretat lenjerie la viata ta.
Amidonul, care e un apret, il face sa stea intins asa cum sunt tutu-urile.
Il speli, il introduci in solutia cu amidon pentru cateva minute. Dar va trebui sa-l usuci pe un loc plan care sa-i dea forma.

| Animeforlifee9921 explică (pentru Dandiiiiiiii):

Pai si acea solutie cu amidon, trebuie cumparata, sau o poti face si in casa? Scuze ca pun atatea intrebari...

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Se face in casa. Cumperi amidon, il dizolvi. Scrie pe pachet. Nu am mai folosit de mult timp.

| siaaaa a răspuns:

Nu îți trebuie tutu la cursuri, deoarece nu se poarta in timpul orelor de balet.Doar la unele spectacole mai mari, une probabil veți avea vestimentației specifica și poate nu se încadrează. Sper ca te am ajutat