| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut undeva marmelada de grapefruit roz, dar costa extraordinar de mult. As vrea sa o prepar eu, cu mana mea, insa nu stiu reteta, habar n-am cu se face. Ma puteti ajuta, va rog?

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Fa-o ca orice dulceata normala, numai ca grefruitul trebuie curatat de pelita care o are.Bafta si vei vedea ca este delicioasa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Uite am găsit reteta in lb. engleză: http://www.readersdigest.ca/......alade.html
Mari succese! M-ai facut atât de curioasă încât voi încerca şi eu.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca si nu vei regreta, e super.

| claudya a răspuns:

Http://dieta.romedic.ro/reteta/Marmelada_de_caise_0464.html ...incearca sa o pregatesti ca orice marmelada...