| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva gastrita? Puteti sa-mi spuneti daca dulciurile din comert, semintele, sunt daunatoare? Ps: Mie imi plac foarte mult si nu stiu daca as putea renunta usor la ele. Desi mananc rar, dar nu de tot! Mancarea nu-mi prea place. Se vindeca? Mi frica sa merg la doctor sa-mi de-a diagnosticul. Banuiesc doar ca am gastrita: fac des acid la stomac si ma apasa pe piept dupa mancare, spasme, colici. Multumesc!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu sunt recomandate dulciurile si anumite fructe care provoaca acid, semintele de dovleac mai merg dar nesarate

| 0rlando a răspuns:

Cele mai gustoase lucruri, sunt veșnic cele mai dăunătoare. Ia cărbuni medicinali pentru stomac, sunt foarte buni.

| Anonimeeeuser a răspuns:

Eu am gastratita si nu prea tin cont de alimente si cu toate astea nu am patit nimic..am avut prescrise de la doctor niste pastile ..nu stiu cat de mult m.au ajutat pentru ca nu le luam regulat dupa cum era scris in prospecthappy.