| marianalexandru348 a întrebat:

As dori sa imi albesc dintii dar fara sa merg la un dentist, ceva metode traditionale care functioneaza?

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu se pune într-un bol şi se presează cu o linguriţă. Apoi, deasupra se stoarce zeama de la lămâie şi se lasă circa 3 minute ca acidul să acţioneze asupra bicarbonatului de sodiu. După ce reacţia a luat sfârşit, se amestecă foarte bine întreagă soluţie obţinută.

Soluţia se aplică pe dinţi cu o bucată de vată curată şi se lasă să acţioneze circa 30 de minute. După aceea este de ajuns să te speli pe dinţi cu periuţa şi cu pastă de dinţi iar rezultatul este uimitor.