| Marinaaaaa22 a întrebat:

Aş dori să slăbesc 8 kg într-o săptămână, e urgent, cum pot face asta?

4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Doar o săptămâna? De ce nu in ultimile 2 zile?

| nugasescusernameliber a răspuns:

Incearca o saptamana dieta disociata. O zi doar lactate slabe, o zi doar carne- nu prajita, o zi orez, o si legume si o zi fructe.
Insa 8 kg e cam greu pentru orice dieta, si bineinteles ca le pui inapoi. Asta e dezavantajul la slabit brusc si nesanatos.

| Neverrrrrr a răspuns:

1 kg de grasime este echivalentul a 7000 kcalorii, poti arde si 1000 de kcalorii pe biciclet pe ora, dar asta ar insemna sa faci 7 ore de bicicleta pe zi timp de o saptamana, chiar daca ai reusi sa dai jos 8 kg fara sa mori(dar e imposibil), ai arata ca un schelet cel mai probabil.

| Marinaaaaa22 explică (pentru Neverrrrrr):

Mulțumesc de sfat