| albastrel a întrebat:

As vrea si eu cateva retete bazate pe legume, gatite de voi (nu copiate dupa net ). Am avut o criza de fiere si acum as vrea sa mananc sanatos macar 2 saptamani, adica fara prajeli, fara grasimi, etc. Multumesc happy.

Care este leguma voastra preferata?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Morcovul crud, ajută mult la vedere.
Poți face ce vrei din legume, le poți prepara prin fierbere pe flacără, la cuptor, în staniol.
Și eu îi fac tatălui meu mâncare dietetică, fără prăjit, grăsime foarte puțină (ulei de floarea soarelui), fără tocături și carne grea.
Poți bea ceai de păpădie, sunătoare, coada șoricelului, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahaaaaa , ai tinut cura de slabire cumva ? maninca putin si des ,cit de multe fructe proaspete mai ales cele ce au un continut mare de vitamina C ,poti servii si carne slaba de pui dar numai fiarta ,cafea bei ? daca da e bine caci cafeaua impiedica formarea de piatra la fiere dar sa fie mai slabuta si fara zahar ,cum ai spus si tu ,fara prajeli ,fara zahar si fara grasimi dar nu 2 saptamani incearca 3 saptamani si pe urma mergi pe un retetar de hrana disociat ,iti mentii si silueta (dar sa nu exagerezi sa devii o silfida ) si sanatatea ,aaaaa m uitat ,si consumul de vin sau must este bun dar nu depasii masura ca dai in alte boli si pe urma ma blestemi ca te-am invatat la beutura , succes si Sanatate !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahaaaaa, ai tinut cura de slabire cumva? maninca putin si des, cit de multe fructe proaspete mai ales cele ce au un continut mare de vitamina C, poti servii si carne slaba de pui dar numai fiarta, cafea bei? daca da e bine caci cafeaua impiedica formarea de piatra la fiere dar sa fie mai slabuta si fara zahar, cum ai spus si tu, fara prajeli, fara zahar si fara grasimi dar nu 2 saptamani incearca 3 saptamani si pe urma mergi pe un retetar de hrana disociat, iti mentii si silueta (dar sa nu exagerezi sa devii o silfida ) si sanatatea, aaaaa m uitat, si consumul de vin sau must este bun dar nu depasii masura ca dai in alte boli si pe urma ma blestemi ca te-am invatat la beutura, succes si Sanatate!