| Barbie a întrebat:

Ati mancat fructe de mare? Ce gust au? Merita banii?, si inca ceva ce gust au crevetii aia portocalii? tot am vrut sa cumpar sa gatesc ceva exotic b-), dar face mama ca sa nu-i pun la ea in vase ca ii este scarba si ii arunca la caine daca cumparlaughingstiu ca-i blonda da nah

12 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Fructele de mare sunt extrem de gustoase, sanatoase etc toata treaba e sa stii cum sa le prepariwinking

| JayLeno a răspuns:

PS: ma mir ca mamei tala ii este scrba de niste biete fructe de mare delicioase si nu ii este scarba de ex de carnea de porc, animal care se scalda in noroi isi mananca propriul rahat straight face

lolita
| lolita a răspuns:

Da am mancat aproape tot ce se misca in mare laughing personal imi plac la nebunie fructele de mare. cel mai important este sa stii sa le prepari deoarece te vei trezi cu un gust ciudat. cerevetii aia de care zici tu sunt mult mai buni proaspeti. eu ii gatesc flambati cu rom. se pun in tigaie cu cativa catei de usturoi se lasa sa se prajesca pana se evapora apa (daca sunt congelati si nefierti) se adauga romul si se da foc. se lasa pana dispare flacara si gata. sau ii mai poti face pe gratar, sunt destul de buni.

| ExpertHost a răspuns:

Nu e blonda dar pe vremea ei nu stia decat de pelete de creveti aduse din Vietnam si puse cu stiva pe rafturi la Alimentara.
Iti garantez eu ca sunt foarte bune. Depinde daca sunt gatite cum trebuie. Poti sa incerci sa manaci la un restaurant bun care are asa ceva in meniu. Crevetii respectivi au un gust de... pui cu aroma de peste.
Una peste alta, DA, isi merita banii.

| campanario a răspuns:

Crevetii sunt foarte buni! Au gust de... e o carne asa mai dulcica. Ii poti prajii pe o plansa cu sare. Mie personal imi plac! Scoicile sunt bune. Sunt oameni care le mananca crude cu lamaie stoarsa! Eu am probat, si nu e deloc rauwinking. Crevetilor dupa ce sunt prajiti li se inreparteaza pielea si capul! Si ceea ce se mananca e doar interiorul. Si daca tot vrei sa probezi, sepia si calamarul de asemenea sunt buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wai deci nu merita sa dai banii pe asa ceva eu am mancat o data creveti si au fost groaznici, nustie mie una nu mi-a placut deloc zici ca mancam mortaciune pe bune de nustraight face

| dany97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculta,daca tie nu iti plac nu trebuie sa ii bagi omului numai prostii in cap. poate ai mancat si tu o data fructe de mare care nu au fost gatite bine si de atunci ai ramas cu impresia ca nu sunt bune de loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plc fructele de mare, surori mele nu deci faci ce vrei u ce crezi ca e mai bine dar tine comt ca sunt foarte sanatoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E si prostie la noi, vaaai e scarbosss. nu stiu ce, dar cand baga romanii in ei carnati, caltabosi in mate de porc in care au fost fecale probabil si cu viermi intestinali, numai e scarbos. p. m-as pe voi de romani jegosi si nespalati si cocalari jegosi. si eu sunt roman si mi-e rusine cu natia asta scarboasa de cocalari prosti. moarte tuturor romanilor p pe voi

| Betty18 a răspuns:

Eu am mancat de vreo 3 ori fructe de mare preparate luat din supermaket si mi-au placut. mie imi plac caractitele alea mov si chestiile alea portocalii:X:X:X, si scoicile sunt bune. mie mama mi-a cumparat doar pentru mine ca ea a zis ca nu mananca asa ceva ii este scarba cand vede in farfurielaughingmereu imi zice,, cum poti sa mananci asa ceva!?"laughingdeci nu estet mama ta singura careia nu ii plac fructele de marelaughing

succes

| RainDrop a răspuns:

Daaa :X ador fructele de mare.

| GreenPills a răspuns:

Vai sa stii ca sunt foarte bune fructele de mare.Au gust sarat, tot de peste dar mai altfel(depinde si cum le prepari)
Mie imi plac crevetii. I-am fiert si erau sarati, buni:XSunt buni sa stii.Am mancat si caracatita si alte fructe si sunt bune!