| Sara a întrebat:

Ati mancat mere coapte? Da ti mi cateva idei de a manca ceva cu mere, in afara de traditionala placinta cu mere sau strudel. ce sa mai fac? suc. alte chestii?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Taie merele in sferturi, scoate-le casuta, unge-le cu putin unt si cu o lingurita de zahar, asaza-le intr-o tava tapetata cu staniol si da tava la cuptor cam un sfert de ora pana se rumenesc.Se pot manca si calde si reci.

| anaima a răspuns:

Tort sau simple? :) cauta aici, sunt cateva retete interesante, printre care si un tort probat: http://retzetar.wordpress.com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cuptor, un mar mare ionatan scobit si pus scortisoara nuca vanilie, un cubuletz de portocala, (se taie capacel deasupra ), se pune capacelul peste compozitie, se da la foc mic, se poate face asa si cu gutuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placinta cu mere