| MaryCv a întrebat:

Au trecut cinci zile de când mi-am făcut un tatuaj. Mi-am dat cu crema speciala în tot acest timp și m-am spălat câte puțin aproape în fiecare zi (am udat puțin tatuajul cu apa călduță și săpun după care l-am tamponat cu hârtie ). Acum a început sa prindă o pojghita pe deasupra, o pelicula care nu îl mai face atât de estetic ca în prima faza.Va deveni mai frumos când se va vindeca sau va rămâne așa? Pojghita ar trebui sa o îndepărtez cu apa cu ceva sau o las sa dispară de la sine?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lasă pojghița dacă nu e puroi, până dispare de la sine. Calitatea tatuajului nu se va modifica.

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Poti sa te scarpini usor, inainte sa te dai cu crema. Nu sta cu pojghita aia pe mana. Daca au trecut 5 zile nu se strica tatuajul. Sor-mea se spala dupa prima zi.