| smutzzy a întrebat:

Salut, tocmai mi-am facut un tatuaj pe antebrat " Only god can judge me", si m-a intrebat daca imi puteti da niste sfaturi... Il am de 2 zile si nu l-am acoperit cu nimica, l-am spalat cu apa calduta si cu sapun si am tamponat cu un servetel. Il dau cu crema de galbenele. Dar am observat ca incepe sa se duca tusul. Daca dau cu degetul peste el am putin negru pe deget... Ar trebuii sa il acopar in folie (de care) sau sa il las asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LLO a răspuns:

Salut. Si eu am un tatuaj pe antebrat doar din martie, mie cel care mi l-a facut a spus sa evit contactul cu apa si am folosit o crema speciala pentru vindecare sau crema de galbenele este foarte buna. Nu are nimic daca se ia putin negru este inca proaspat eu zic cand faci dus sa-l acoperi si sa nu pui mana asa des pe el pentru ca trebuie sa ti se duca putina coaja ca si atunci cand faci buba la genunche laughing Bafta ^^

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a intrebat? Cine te-a intrebat?