| boobooroozaa a întrebat:

Aveti ceva idei de gustari rapide?happy

7 răspunsuri:
| letitblue a răspuns:

Da, o salata de iceberg, cu rosii, castravete, seminte de floarea soarelui gata curatate, ton, oua fierte si chair cubulete de cascaval, pe langa poti sa faci un sos usor de facut cum ar fi un sos facut din iaurt, daca ai parmezan e delicios sa il freci sa il faci aproape pudra ( inteelgi idea) si sa il bagi in iaurt, iese un sos excelent.
big grin
sandwishuri laughing
sunt niste chifle de cumparat care au forma de D, si unde e partea dreapta e taiata, poti sa iei bucati de pui sa le prajesti dupa care sa pui ceapa si sa o calesti, asa amestecata cu pui, poti sa pui ceva ingredienet asta depinde de gusturi, si bagi in chifla e delicios si rapid!
Mai poti sa faci o pizza repede, poti sa iti confectionezi singura aluatul, poti sa folosesti chiar paine normala feliata si sa le pui pe o tava dupa care sa pui ingredientele peste el depinde de gusturile tale, poti sa pui prima dat asuc de rosii, ulei de masline, dupa cate feluri de cascaval vrei, poti sa faci si cu ton si ceapa, sau cu salami. big grin
sper ca ti-am fost de ajutor.

| Saya_1767 a răspuns:

Fructe, seminte, sandwichuri...acasa
Dar la servici sau etc etc(in deplasare) poti lua alune, fistic...fructe uscate...depinde ce iti place. pup

| gagaangel a răspuns:

Buna
pentru gustari rapide poti ori sa mancanci un fruct ori un sanwich sau legume trase la tigaie ori o salata cu branzic
bafta si pofta buan:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine fierbi niste cartofi dupa care ii calesti in putin ulei, si adaugi ou(in care adaugi cateva condimente ca pentru snitele) se face un fel de omleta si la sfarsit poti adauga branza sau cascaval.

| DennK a răspuns:

Paii...mereu cand nu aveam ce baga in gura...mergeam la frigider,luam iaurt[capsune,simplu,caise, banane, de oricare] si bagam acolo cereale[alea de mancat cu lapte] si asta eraabig hug
sper ca ti-am fost de foloshappy...

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Dap am pentru tine 2 gustari rapide reci pe care le-am inventat eu si sunt bune te asigurwinking
fulgi cu iaurt: pui iaurt natural intr-un castron, adaugi fulgi de porumb apoi amesteci si voila!
mar cu biscuite: se da marut prin razatoare si se pune intr-un castron apoi se farama biscuitii bine si se adauga si ei in castron acolo dupa care se amesteca si voila!
sper ca te-am ajutat daca dap astept o fundahappy

| booboorooza a răspuns:

Buna! tongue! Boobooroozaa
Pai...
Bomboane Rafaelo:
Timp de preparare:
15 min (complexitate redusa)

Ingrediente:
400 g margarina, 400 g zahar (preferabil pudra), 400 g nuca de cocos, 400 g lapte praf, 200 g alune

Mod de preparare: Se amesteca margarina, zaharul, laptele praf si 300 g din nuca de cocos pana devine o paste groasa, omogena. Se modeleaza bile din aceasta compozitie punand in centrul fiecarei bile cate o aluna, apoi se rostogolesc prin restul de nuca de cocos si se aseaza pe platou. In loc de alune se mai pot folosi si migdale, arahide in ciocolata, alune de padure, etc.

Si Bomboane Ferero Rocher:
Ingrediente:
- 6 linguri nutella
- 100 g unt
- 50 g biscuiti simpli
- 50 g nuci + inca cateva pentru a tavali bomboanele
Preparare: nucile le tocam, iar biscuitii ii macinam in robot. Nutella si untul le inmuiem 30 de secunde la microunde sau le lasam la temperatura camerei pana se inmuaie. Amestecam untul si nutella, adaugam nucile si biscuitii. Se formeaza un aluat destul de vascos. Lasam la rece pentru cateva minute.
Din aceasta compozitie formam bilute mici, pe care la tavalim prin nuci.