| Cocoline23 a întrebat:

Idei de snackuri, gustări pentru o dietă de slăbit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fructe, legume, nuci, alune crude, arahide crude, seminte de floarea soarelui crude, iaurt

| aditimus a răspuns:

Ai putea sa mergi pe biscuitii de la Digesta, eu am incercat sunt o gramada de sortimente dar nu uita si de fructe si legumele crude.

| RAY a răspuns:

Nuci, alune crude, arahide crude, seminte de floarea soarelui crude =100 grame =600 calori

nu sunt pentru slabit si pentru ingrasat, dar e bine sa le consumam limitat ca sunt sanatoase, consuma legume multe, fructe doua pe zi, proteine multe =dimineata, dupa masa

| Violleta2022 a răspuns:

1 mar sau
1 morcov

| sierra1 a răspuns:

"Idei de snackuri...slăbit?"

sunt unele numite "forget-it"

| Nume6 a răspuns:

3 mese pe zi și intre ele 2 gustări, poţi folosii la gustare biscuiţii de la belvita sau un fruct sau o legumă. La cele trei mese mănânci puţin și săţios, mai puţină carne si pâine si mai multe legume trase la tigaie sau salate crude.

| Adry05 a răspuns (pentru Nume6):

Tu vorbești serios? îs plini de zahăr și prostii

| Nume6 a răspuns (pentru Adry05):

Cred că n-ai citit ambalajul niciodată.

| Cocoline23 explică (pentru Nume6):

De unde știi tu?

| Cocoline23 explică (pentru Adry05):

Am întrebat în căutarea unelor sănătoase

| Adry05 a răspuns (pentru Cocoline23):

Păi și ți se pare că eu ți-am dat chipsuri și prostii?! laughing

| Cocoline23 explică (pentru Adry05):

Am zis eu asta? Ai întrebat dacă vorbesc serios și ți-am răspuns?

| Adry05 a răspuns (pentru Cocoline23):

Vorbeam cu utilizatoru care a recomandat belvita ca gustare sănătoasă, și scrie acolo „a răspuns pentru..."

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Snacksurile din câte știu eu îngrașă

| Maria_Alexandra_1989_3bBI a răspuns:

Cand simti nevoia sa ronţai ceva ai putea sa tai niste morcovi si sa i mananci happy la mine merge