| DaciaRomania a întrebat:

Brânza cu mucegai nobil este mai sănătoasă cumva decât celelalte brânzeturi? Cu ce, și în ce fel dacă știți?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă penicilina - fiind derivată dintr-un fel de mucegai - face bine (cui îi face...) or fi și brânzeturile ale bune la ceva in afară de gust...(echilibrul florei tubului digestiv si la stimularea sistemului imunitar?)

| RoCkKiD a răspuns:

Nu e nici o diferenta la capitolul santate. Branzeturile cu muceigai folosesc mucegaiuri care nu pot produce toxine deci sunt ok pentru consumul uman.

Singura diferenta e la capitolul gust...si aia tine de preferinte.