| AllmaGirl a întrebat:

Branza topita ingrasa?

Răspuns Câştigător
| NYK4u a răspuns:

Brânza topită reprezintă sortimentul inferior al produselor lactate, fiind fabricată din brânzeturi de calitatea a doua amestecate cu mari cantităţi de grăsimi. De exemplu, 1 cub brânză topită (40g) = 30g brânză vaci + 10g unt/margarină.
Ar fi de preferat sa o eviti daca ti o cura de slabit.

7 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Sa stii ca este recomandat sa mananci un cub de brânza topita odată la doua zile chiar daca tii dieta, nu știu sa iti dau numere si kalorii ca nu sunt in domeniu.
Este alegerea ta poti sa i-l mananci sau nu de ingrasat nu te îngrășa!
Doar unul la doua zile!

| Lolităăăă a răspuns:

Nu cred.

| Cr1st1ii a răspuns:

Din cate stiu eu nu.

| Lisa01 a răspuns:

Da.tot ce contine grasimi saturate, ingrasa.

| caiboiul a răspuns:

Ingrasa si este si cancerigena.

| DENI1392000 a răspuns:

Da, daca o manânci in cantitati foarte mari

| Filarmona a răspuns:

Nu, dar nu e sanatoasa...