| filaret03 a întrebat:

Branza ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Nu, brânza nu îngrașe!

11 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Nu toată brânza îngrașă. Sărace în calorii sunt urda și brânza făcută în casă din lapte semidegresat, telemeaua de vacă nesărată, mozarella iar la polul opus, foarte bogate în calorii sunt toate sortimentele de cașcaval, brânză topită etc.
O zi cu zâmbet să ai!

| mgtow a răspuns:

Depinde cum raspunde metabolismul tau poate sau nu ingrasa.

| LifeFail a răspuns:

Brânza nu îngraşă în mod cert, ea doar conţine materie grasă. Modul în care este consumată poate duce la îngrăşare.

Răspuns utilizator avertizat
| adryana_6040 a răspuns:

Branza dietetica nu ingrasa, celelalte ingrasa mai mult sau mai putin depinde de organism.

| ReiVaN a răspuns:

Si cojile de ceapa ingrasa.atat timp cat vrei sa slabasti trebuie in primul rand sa faci miscare. dupa te gandessti ce mananci.

| Céline7 a răspuns:

Desigur cum nu ai stiut?

| Floriin7 a răspuns:

Nu big grin
funda?

| DeyuDeea a răspuns:

Orice ingrasa la o cantitate mare! Dar daca nu consumi cantitati mari e inregula! Uite:
La 100g - 201 calorii
La 200g-402 calorii
La 300g-603 clorii
(asa ii la branza de vaci)
Bafta!

| guinea a răspuns:

nu ingrasa

| Irinel_Teaca_1975 a răspuns:

Am citit intr-un material despre branzeturi ca, casul nu ingrasa, dintre toate tipurile de cas cel de capra este cel mai slab in calorii, altii spun ca branza de vaca ingrasa, in alta parte am citit ca branza toipta nu ingrasa, in alta parte am citit ca nu ingrasa, dar pana la urma casul ingrasa sau nu ingrasa?

Întrebări similare