| anonim_4396 a întrebat:

am 10 ani si o inaltime de 1, 34. vreau sa ma ingras intr-o luna 2-4 kg. ziceti-mi si mie ce sa mananc ca sa ma ingras pentru ca sunt foarte slabastraight faceam vreo 28 kgstraight facestraight face
p. s:doar manacre gatita in casahappy nu fast-food, KFS etc...
FUnda

7 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Gasesti cus-cus la orice alimentara turceasca, e un soi de grau, se gateste la pilaful. E foarte bun si te faci ingrasa rapid. Mai incearca grau incoltit cu miere.

| withoutme a răspuns:

Cartofi prajiti si alte prajeli.
carne multa, de preferat la gratar
lapte si branza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 25 la 9 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti foarte slaba.Trebuie sa ti cont si de inaltimea ta. Daca ai 1, 34 ar trebuie sa ai 24 kg, dar e tocmai bine. Dar daca vrei sa te ingrasi asa cu mancare gatita va dura ceva.Incearca fulgi de porumb, cereale si unele fructe care ingrasa mango, banane mere etc.

| nuamnuvreau a răspuns:

Nu esti chiar asa de slaba, tinand cont de inaltimea ta.Esti chiar foarte bine.Nu te lua dupa varsta ci dupa inaltime(din cm. de la inaltime trebuie sa scazi 10 si obti greutatea ideala...). Stai linistita si incearca sa te simti bine in pielea ta!:X

| Dipsy a răspuns:

Mananca si tu pe la 11 noaptea, 12, sa vezi cum te ingrasilaughing. Cat mai multa paine, alimente care ingrasa. In primul rand maananca dimineata bine.

| mariy a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa te ingrasi. poti sa regreti. daca vrei sa prinzi la forme, asta e altceva. mananca proteine: oua, peste, lactate. cel mai bine e sa ai un regim, de la ora la ora. asta pe cei slabi ii ingrasa iar pe cei plini ii ajuta sa slabeasca. baftahappy