| LoveForShania a întrebat:

Ce sa mananc ca sa ma ingras? Fara fast-food si dulciurilaughingCeva, mai normallaughinglaughing

3 răspunsuri:
| Minutza96 a răspuns:

Painea si pastele fainoase ingrasa foarte mult. Incearca sa mananci de cate 5 ori pe zi si ai sa te ingrasi. Adica sa ai mic dejun, pranz, cina si intre mese mai mananci cate ceva ce gasesti prin casa. Sper ca te-am ajutat.

| LoveForShania explică (pentru Minutza96):

Hai sa-ti spun situatia mea.
Eu mananc asa :
- la scoala cam 2 sandvisuri
- cand vin, mancare ceva gatita, ce gasesc prin casa
- seara ceva mai cu calorii, cereale de-alea cu miere, cu lapte, sau cartofi prajiti, pulpe prajite ceva de genu`.
Si mai mananc printre mese paine cu nutella sau paine cu gem&unt ceva de genu`.

Iar acum cu vacanta, cum nu merg la scoala, sar peste micu' dejun, ca ma trezesc fix la pranzlaughing

As avea sanse sa ma ingras asa?

| Superba2001 a răspuns:

Vrei sa te ingrasi? Eu vreau sa slabesc si nu pot! Pai eu mananc toate mesele zilnice.Tot mananc din farfurie! Si pe langa mesele zilnice mai mananc dupa-amiaza niste fructe, chipsuri, alune, ce apuc si eu prin casa. Sper ca te-am ajutat!