| Cristina_Criss_1988 a întrebat:

Am 22 de ani si imi aduc aminte cand eram mica (pe la 10 ani) mancam un corn foarte bun, intr-un ambalaj maroniu cu o crema foarte buna. Cornul era inainte sa apara magik si se numea STAR, din cate imi aduc eu aminte. Imi poate confirma cineva? Stiti despre ce vorbesc? Se mai gaseste acum un corn asemanator cu acela?

9 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Vai, mi-ai facut pofta imi amintesc perfect, ce dor imi este, era un corn divin, delicios, plin de crema parca mai buna si decat finetti, iar pe la mijloc era plin de crema aproape sa curga din el, pacat, nu mai gasim asa ceva crying, acum sunt toate numai prostii

| CrazyPittica a răspuns:

Star se chema! Ceele mai bune cornuri de acum mi se par Bauli si Boromir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Era cornul Magic in ambalaj albastru si cornul star in ambalaj maro.
Din pacate nu mai este asa ceva, dar asa se numea:Star.
Te pup!

| Cristina_Criss_1988 explică (pentru anonim_4396):

Da asa este, dar nu gasesc nimic pe internet legat de aceea firma, am fost azi la un magazin si aveau o groaza de cornuri ambalate, evident am cumparat vreo 3 sa vad daca gasesc acel corn, sau ma rog macar asemanator si nu am gasit, sunt o groaza de cornuri pe piata dar nici unu nu mai are acel gust...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristina_Criss_1988):

Buna!
Pai da, nici unul nu mai are acel gust, dar nu numai cornurile astea nu mai au acel gust care il aveau odata,nimic nu mai e ce-a fost vreodata,nu mai fac acestia nici painea, nici mezeluri, nimic bun, chiar si o ciocolata, aia nu mai e ciocolata adevarata.
Nu mai am incredere nici in legume, fructe, carnea de porc este bogata in fel si fel de E-uri, am luat carne tocata amestec pentru chiftelute intr-o zi obisnuita sa fac, tin sa-ti spun, acea carne era atat de colorata, de-am si zis:
Ce baga si in asta ma fratele meu, cu ce-o coloreaza asa, plus ca si sare rau in tigaie, am zis ca-mi sare in ochi, e plina de apa si altele.
Nimic nu mai e calumea cum era odata, Doamne ce vremuri am mai putut prinde acum, mi-e lehamite!
Te pup!

| Diabl0 a răspuns:

A fost produs de firma Star Foods in Chiajna undeva pana in 2000, apoi stiu ca firma a fost preluata de altcineva si s-a oprit productia, ei produceau si pufuletii, care mai sunt si acum pe piata, cornurile s-au scos, ei erau Greci, astia cu firma...; p

| florydumi a răspuns:

A da...era cel mai belea croissant, se numea FantasticStar, am incercat tot ce se gaseste acum pe piata sa dau si eu de ceva asemanator cu acel croissant dar din pacate tot ce avem acum e sub orice critica, zici ca mananci paine veche unsa cu untura cu ceva cacao si mirodenii.Mai apropiat de FantasticStar, dar mai are mult pana sa il ajunga mi se pare cel de la Boromir.

| superbroasca a răspuns:

7Days cumva?

| Cristina_Criss_1988 explică (pentru superbroasca):

Am scris ca acel corn era pe vreme cand aveam eu 10 ani deci cu 12 ani in urma, nu era 7 days atunci, bine probabil trebuie sa raspunda cineva mai in varsta care stie, e clar ca cei mai tineri nu stiu despre ce vorbesc.