| Alexia1208 a întrebat:

Bună! Am găsit de curând o rețetă de clătite pe Pinterest și aș dori sa știu cam câte bucăți ies. Cei cu mai multă experiență in acest domeniu ma puteți ajuta va rog? Mulțumesc!
https://bucataria-romaneasca.ro/retete-culinare/reteta-c latite-pufoase/

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de diametrul tigăii și câtă compoziție pui pentru fiecare, deci undeva între 10 și 20.

| Catrice a răspuns:

400 radical din 635+ln200+integrala de la 58352 la 8463 din 300 care ar trebui sa dea aproximativ 15hee hee
Depinde ce tigaie folosești, cat de mult aluat pui etc

| Alexia1208 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult!