| anonim_4396 a întrebat:

Bună Ziua TPU!
Aş dori şi eu o reţetă de clătite pufoase, dar as fori o reţetă făcută de voi, nu după net că aşa am găsit o grămadă şi niciuna nu mi-a ieşit.
Dacă are cineva şi mă poate ajuta îi mulţumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| bjanka a răspuns:

Nu...cat mai subtire poti...deci pui faina, zahar, sare, albusele batute spuma, galbenusele, lapte si apa minerala cat sa fie cat mai subtire compozitia.

4 răspunsuri:
| DjBl3ndar a răspuns:

Poi presupun ca sti sa faci aluatul pentru clatite.
Ca sa iti iasa clatitele pufoase pui o cescuta de apa minerala sau sifonhappy

| bjanka a răspuns:

E simplu pentru ca atunci cand pui ouale inainte bati spuma albusul, si sa bagi lapte si apa minerala happy

| Azµre a răspuns (pentru bjanka):

Si sa fac aluatul mai gros spui tu?

| Azµre a răspuns (pentru bjanka):

Am inteles mersi mult. daca nu ies pe tine te injur laughing

| bjanka a răspuns (pentru Azµre):

Nu...cat mai subtire poti...deci pui faina, zahar, sare, albusele batute spuma, galbenusele, lapte si apa minerala cat sa fie cat mai subtire compozitia.