| Anitta a întrebat:

Buna,

Am lipit pe perete diverse abtibilduri si acum nu mai reusesc sa le dau jos. Cum as putea sa le dezlipesc fara sa ramana in vreun fel ceva pe perete sau sa le dau jos cu tot cu var. Daca as incalzi cu un feon s-ar dezlipi mai repede, mai usor?
Voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Daca e peretele cu var, atunci se duce... Nu prea ai cum altfel. Le dai jos și văruiești din nou.

| antimulte a răspuns:

Si cu feonul s-ar putea sa ramana urme de lipici, adica la cald acesta se va inmuia probabil si le dezlipesti, dar urme de lipici vor ramane si pe perete. Cel mai simplu e sa le dai jos cu tot cu var si refaci dupa aceea peretele cu strat nou de var ca sa nu se mai observe nimic.