| Louise21 a întrebat:

Cand eram mai mica am lipit pe frigider multe abtibilduri, iar acum as vrea sa le dezlipesc, dar problema este ca raman niste urme foarte urate de la lipiciul acela. Aveti idee ce as putea face sa nu ramana urme? Multumesc anticipat:*:*:*

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Cu apa calda si un burete

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce, dar lasă le acolo, ce vinzi frigiderul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista degresante speciale pentru asa ceva care se folosesc si in spalatorii auto dupa ce se dezlipesc autocolante.

Sau poti folosi ceva detergent de vase si cu o carpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca cu apa calduta. Lasi sa se moaie, folosesti un burete, apoi incerci sa mai dezlipesti.

| luliluli a răspuns:

Inlocuieste abtibildurile invechite, care acum nu iti mai plac, cu altele noi, potrivite varstei tale.
Asadar, peste urmele urate care raman de la lipici, aplica abtibilduri noi, si ai rezolvat problema happy

| andreeaoprea a răspuns:

Cif laughing)pui pe frigider, lasi sa se inmoaie, apoi indepartezi cu apa calduta.