| Summer43vr a întrebat:

Stie cineva cum pot sa dezlipesc niste etichete sau abtibilduri de pe mobila usor? si fara sa stric mobila sau sa ma chinui mult.thx:* funda

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Iei o sticla de clin, solutie pentru sters geamuri si pulverizezi pe eticheta, cam la 10 minute, de vreo cateva ori (in felul asta se va inmuia bine eticheta si lipiciul) si apoi te apuci sa stergi, dar incearca sa dai cu o carpa foarte moale sa nu se zgarie sau sa ramana urme pe mobila! Eu asa am procedat cu frigiderul si a iesit foarte bine. Oricum nu suprafata pe care este aplicata eticheta conteaza, ci lipiciul cu care este aplicata aceasta! Sper ca te-am ajutat! Bafta!

8 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Si daca le dezlipesti poti pe urma sa dai cu un buretel si cu ceva special pentru mobila.
bafta, lolly:X

| Anabellasos a răspuns:

Mai de obiecei acetona sterge culoarea.
Eu am scapat acetona pe o mobila si sadecolorat oarecut.
Nu te sfatuiesc cu acetona.

Nu stiu ce sfat sa iti dau dar am vazut raspunsul cu acetona si m-am gandit sa-ti dau si parerea mea referitor la asta.

Bafta!
[anonim, scuze dar eu asta stiu]

| albina a răspuns:

Te tii de nas, inmoi o carpa in otet si freci usor. Functioneaza sigur. Funda pls

| anonima17 a răspuns:

Iei o perie de sarma si freci bine pana se duce hartia si mai raman doar cateva urme si pe ale pui acetona cu un pic de vata si freci bine pana se dizolva

crede-ma o sa meraga

| csmin a răspuns:

Dai cu apa inainte de a dezlipi
ok?

| kitck a răspuns:

Aceeasi probema am avut`o si eu cu mobila.cu feonul de par, dezlipesti cate putin sin hartie si incalzesti cu feonul si se ia.la mine a mers foarte bine

| kitck a răspuns:

Faza cu clinul, inmoaie intr`adevar hartia, dar se dezlipeste muult mai greu, incearca cu feonul si sa`mi spui

| AndreeaBerceanu a răspuns:

Dai cu putina apa apoi iei un prosop si dai peste abtipilduri.nu-i mai usor?