| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de o rețetă simplă de ketchup picant. Ce aveți pentru mine? happy

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pasta de tomate+pasta de ardei iute+pasta de usturoi+pudra de ghimbir-deshidratat. Pofta buna! ( proportiil le stabilesti dupa gustul propriu )

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mulțumesc! happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu multa placere. Incearca, pentru inceput : 1 lingura pasta tomate, 4 catei usturoi, 1/2 ardei iute-roshu. un varf de cutit Ghimbir

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Okay happy
Așa fac. O zi frumoasă!

| Culinar a răspuns:

Pune bulion si completezi cu apa pana obtii consistenta unui nectar, apoi nu uita de arome: sare, zahar obligat, piper, boia, cimbru, dafin... putin usturoi daca vrei si fierbe cateva minute. Iuteala o potrivesti tu!
http://www.preparatedevis.ro/2013/02/ketchup.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Culinar):

Bine. Mulțumesc mult! happy