| Naavin a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Am o obsesie legata de mirosul balsamului de rufe. Ma enerveaza faptul ca am incercat multe tipuri de balsam: lenor, cocolino, silan. Dupa spalare se simte putin mirosul(sau deloc in cazul silan) dar dupa uscare(in conditii absolut normale) nici nu zici ca s-au intalnit hainele cu balsamul!
Ce balsam folositi, ce sa fac?! Ma dispera, va rog ajutati-ma! Vecina mea(si oarecum rivala mea) dupa ce spala hainele si le pune la uscat in curte miroase toata strada a balsam! Eu dozez corect, spal corect, am o masina de spalat excelenta si degeaba! Ce sa mai incerc, voi ce folositi, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Incearca sa folosesti detergent si balsam cu miros aproximativ la fel, sau cum e detergent Lenor si balsam tot Lenor si poti pune si bilute din aceela. Dar sincer, nu te stresa, pentru ca mirosul difera de la o persoana la alta... daca eu ma dau acum cu un parfum si se da altcineva, la mine se poate sa nu tina mai mult de 1h si la cealalta persoana poate tine toata ziua si sa miroasa mai puternic. happy

31 răspunsuri:
| L1m80 a răspuns (pentru Naavin):

Ce ar fi sa te speli inainte de a te parfuma? Altfel, ai sa mirosi ca un caca intr-o padure de brazi! Si mai spala-ti si vocabularul!