| Diana_Andreea_2000_WCt1 a întrebat:

Am o diploma primita de la scoala pe care mi s-a scris numele gresit si imi trebuie urgent diploma pentru a pleca intr-o tabara si trebuie sa am numele scris corect si nu stiu cum as putea sterge pixul(cu gel), fara a se m-ai vedea
Cum stergi pixul de pe hartie fara sa se vada?

1. Nu poate fi folosit in nici un caz corector de asta de tip pasta (alb) din comert ca se cunoaste ca e ca si cum ai fi dat cu o pasta de dinti.

2. Nu poti baga hartia cu totul in vreo solutie (in cazul in care ar exista vreo solutie) fiindca mai are si ceva ce nu trebuie sters.

Pixul e cu gel, nu carioca, nu parfumat. Hartia e cartonata ca o diploma(logic).

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu numai ca nu exista o solutie, dar simpla incercare se numeste fals si uz de fals si este infractiune. Numai cel care a emis-o are dreptul sa faca modificari in ea

| TroubleInParadise a răspuns:

Hmmm.greu dar nu stiu, incearca sa scrii peste.

| minrest a răspuns (pentru TroubleInParadise):

Esti sigur? Il inveti sa faca un fals in acte publice.