| emilia21 a întrebat:

Buna am o intrebare cum as putea incepe o afacere acasa, in domeniul prajiturilor, imi place foarte mult si nu stiu cu ce as putea incepe, daca este cineva aici care are o asemenea afacere, as aprecia sfatul vostru, multumesc

Răspuns Câştigător
| Contrast a răspuns:

Cred ca cel mai usor incepi in cercul restrans de prieteni, rude... faci cate un tortulet, cate o prajitura mai deosebita, le faci mici atentii la inceput:"Reclama e sufletul comertului!", faci poze cu tot ceea ce faci si incet incet, dupa ce ti-ai facut un portofoliu cat de cat, dai sfoara-n tara ca iei comenzi pentru aniversari, serbari gradinite/ scoli. Fa-ti si tu doua trei carti de vizita...mai fa-ti relatii prin primaria locala, inspectoratul scolar, un salon de infrumusetare(etc) Iti faci cunostinte(daca nu ai) si niciodata nu stii de unde pot sa-ti vina clientii, azi unul maine altul si te trezesti ca de la munca de placere ajungi sa iti faci o afacere.
Eu fac torturi din pasiune, si stiu ce-ti spun!
Bafta!

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Cauta piata de desfacere prima data! Apoi te indrumam!

| simina a răspuns:

Trebuie sa oferi niste mostre la inceput ca oamenii sa stie daca le plac produsele sau nu asta e cea mai sigura reclama