| Rally12 a întrebat:

Am o pisica stresata, cu un comportament obsesiv- compulsiv de a se scarpina. Am fost la doctori, i-am facut nenumarate analize, preventiv unguente si pastile anti micoze si infectii. Nu a iesit nimic la analize si medicamentele nu-si fac efectul. Am descoperit ca in anumite momente ale zilei sau cand avem musafiri, scarpinatul se agraveaza. Ne mai ramane ca solutie un tratament calmant, si am gasit pe internet Supliment Sanal Cat/Dog Relax 15T - sedativ natural cu inozitol, pentru reglarea centrilor nervosi. A mai folosit cineva pentru pisici sau chiar si caini? Se observa diferenta, animalul este mai calm? As vrea un sfat, ca sa nu il cumpar degeaba. Va multumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca pisica are paraziti intestinali, ii pot da o stare de iritatie a pielii si de aici scarpinatul ala.
Asta in situatia in care stii bine ca nu are purici sau raie si i-ai facut deja tratamentul cu un atiparazitar.

Ai mei au capatat imunitate la Frontline si pana nu le-am luat Comfortis, nu au scapat de purici.

| Rally12 explică (pentru Violleta2022):

Iti multumesc mult, o sa iau in considerare si problema parazitilor intestinali.