| Irina12489 a întrebat:

Buna, am un esspresor Tchibo Cafissimo, care de cateva zile cand il aprind, se aprinde becul rosu intermitent si nu mi permite să efectuez vreo alta comanda, in conditiile in care pun suficienta apa in recipient. Ce inseamna si cum as putea remedia problema? Mulțumesc

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste "Manualul de utilizare", primit cu aparatul, capitolul "Peobleme posibile si remedierea lor".

| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l din priza, baga-l iar si incearca din nou.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la service reparatii, nu il poti repara tu s-a ars ceva in el si da eroare.

| KovacsB a răspuns:

Inseamna ca esti suficient de nervos si nu mai ai nevoie de inca o cafea.

| norisorulpufos a răspuns:

Una din remediile cele mai uzuale e să cureți și zațul de cafea dar și locul pe unde curge acel zaț.
E acolo un senzor.
Dar sunt mai multe variante.