| claudiaata a întrebat:

As dori sa aflu ce ingredient din Romania poate inlocui msg-ul la chinezi?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Mai bine ai citi ceea ce scrie in acest link, si apoi vei hotara daca il vei folosi.
http://www.1001vegetarieni.ro/......sa-l-eviti
O zi buna:)

| KodrutZ a răspuns:

Lol, gasesti monoglutamat de sodiu in magazinele de chestii chinezesti. Sau pe net de-aiurea. Nu e nimic iesit din comun si nici foarte scump. Ca nu e indicat sa il folosesti dupa cum te taie capul, asta e partea a doua. La urma-urmei, cu un cancer sintem toti datori...

| Radu284 a răspuns:

Cu glutamat de monosodiu? big grin